Stav vody a průtok Otavy, aktuální sjízdnost Otavy

Sjízdnost Otavy závisí na průtoku a stavu vody. Aktuální stav vody a průtok řeky Otavy v Sušici a Katovicích naleznete na této stránce. Podrobné informace o aktuální sjízdnosti Otavy, jezechkempech a tábořištích na Otavě Vám ochotně sdělí naše půjčovna lodí. Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného typu kánoí (Vydra, Samba, Tukan) pro splouvání řeky Otavy, i s naplánováním vícedenní vodácké trasy či vodáckého výletu na řece Otavě.

Sjízdnost Otavy

Nejdůležitějším vodočtem na Otavě je vodočet v Sušici. Od něho se odvíjí sjízdnost celé Otavy od Rejštejna do Vrcovic příp. až po soutok s Vltavou.

Úsek ze Sušice po soutok s Vltavou bývá obvykle sjízdný celoročně i za velmi nízkého stavu vody. Platí pro něj limit 30 cm na vodočtu v Sušici. Na základě našich zkušeností je možné tento úsek Otavy splouvat i při 25 cm v Sušici.

Pro úsek Rejštejn – Sušice, který je nejhezčím úsekem Otavy, platí limit 50 cm v Sušici. Tento úsek bývá sjízdný pouze na jaře, když taje sníh, nebo po silných deštích. Za nižšího stavu vody je možné zahájit plavbu v Radešově, Anníně nebo Dlouhé Vsi.

Uvedené limity sjízdnosti platí pro kánoe, nikoliv pro rafty, pro ty jsou limity sjízdnosti o několik centimetrů vyšší.

Budete-li mít zájem o aktuální informace ohledně sjízdnosti Otavy či jednotlivých úseků Otavy (horní Otava nad Sušicí, atd.), ozvěte se nám, rádi vám vše vysvětlíme a zodpovíme veškeré dotazy.

Stav vody a průtok řeky Otavy v Sušici

Stav vody Otava - Sušice
Průtok Otavy - Sušice

Stav vody a průtok řeky Otavy v Katovicích

Stav vody Otava - Katovice
Průtok Otavy - Katovice

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav – chmi.cz

Aktuální stavy vody a průtoky na všech českých řekách najdete na webu Českého hydrometeorologického ústavu ZDE