Časté dotazy


Musíme si lodě rezervovat předem?

Záleží na tom, v jakém termínu se chystáte na vodu. Pokud pojedete v dubnu, květnu či září měli bychom mít lodě volné. V hlavní sezóně (druhá polovina června, červenec a první polovina srpna) si doporučujeme kánoe zarezervovat, mohlo by se totiž stát, že pak už lodě nebudou. Také záleží na tom, jestli pojedete o víkendu či nikoliv. Všeobecně se dá říct, že ve všední dny míváme mnohem více volných lodí než o víkendech.

Kdy je nejvhodnější doba na objednání lodí?

Budete-li si chtít objednat větší množství lodí a zejména chystáte-li se na vodu v letních měsících, doporučujeme provést rezervaci již v zimě příp. na jaře. Menší množství lodí si můžete rezervovat 1 – 2 týdny před vyplutím, někdy i těsně před vyplutím, vše záleží na termínu a také na počasí.

Jakým způsobem si máme lodě objednat?

Lodě a vodácké vybavení si můžete objednat telefonicky na některém z uvedených telefonních čísel (nejlépe 608 255 590), emailem na lode.jakubec@centrum.cz nebo prostřednictvím rezervačního formuláře. Při objednávce nám sdělíte počty lodí a vybavení, termín, telefonní číslo a emailovou adresu. Následně zašleme cenovou kalkulaci nebo cenu sdělíme po telefonu, a vše si ještě potvrdíme.

Kdy a jak se platí za zapůjčení lodí.

Na zarezervované lodě a vodácké vybavení obvykle požadujeme zálohu ve výši 50% z ceny půjčovného. Zbývající částka za půjčovné a dopravu se doplácí při předání lodí v kempu nebo v místě počátku plavby. Zálohu lze zaplatit převodem na účet, složenkou nebo v hotovosti.

Jsou vaše lodě pojištěny proti krádeži a poškození?

Naše lodě nejsou v základní ceně zápůjčky pojištěny proti krádeži a poškození. Připojištění lodí proti krádeži a poškození jsme schopni zajistit za částku 25,–Kč za den. Více informací naleznete na stránce připojištění lodí.

Je možné zaparkovat naše auta v půjčovně?

Ano, našim zákazníkům nabízíme možnost zaparkování aut přímo u půjčovny lodí. Řidiče (max. 6) následně odvezeme zároveň s loďmi na počátek plavby. Po ukončení plavby je pak odvezeme zpět k autům. Tuto službu nabízíme větším skupinám a je zcela zdarma. Je-li to možné, snažíme se vyhovět i menším skupinám, vše záleží na termínu a konkrétní situaci.

Zajišťujete i dopravu osob?

Ano, pro větší skupiny zajistíme 20-místný mikrobus a pro velké skupiny zajistíme autobus. Vše za výhodných cenových podmínek. Dopravu menších skupin příp. řidičů řešíme individuálně podle našich kapacitních a časových možností.

Zajistíte doprovodné vozidlo pro převoz bagáže mezi kempy?

Ano, tuto službu jsme schopni zajistit. Cena je odvislá od řeky, kterou hodláte splouvat. Například na Lužnici by cena byla 900,–Kč/den.

Je možná úschova našich prázdných batohů?

Určitě, to není žádný problém. Vaše prázdné batohy a krosny naložíte do auta a pak je u nás v půjčovně uschováme. Na konci plavby Vám je pak zase přivezeme. Tato služba je pro naše zákazníky zcela zdarma.

Jsme 2 dospělí a 2 malé děti. Vejdeme se do třímístné kánoe?

Ano, v naší půjčovně lodí máme 2 druhy třímístných kánoí. Podle množství bagáže a délky plavby Vám doporučíme nejvhodnější loď pro Vás. Máme zkušenost, že do 3-místné kánoe Samba, která je opravdu velmi prostorná, se vejdou 2 dospělí a 3 malé děti i s bagáží.

Půjčujete i dětská pádla?

Ano, pro malé vodáky i vodáčata půjčujeme dětská pádla v délce 100 – 130cm s odlehčenou žerdí a zmenšeným listem.

Půjčujete i dětské vesty?

Ano, pro nejmenší vodáky půjčujeme záchranné vesty Atlantic, které jsou vybaveny záchranným límcem a popruhem na přezku mezi nohama. Pro větší děti máme v naší půjčovně připraveny plovací vesty Sailing Extra.

Na jaké řeky vozíte lodě?

Lodě nejčastěji lodě vozíme na Lužnici, Otavu, Sázavu a Vltavu. Naše lodě se už plavily i na Berounce, Ohři, Moravě, Labi, Metuji, Blanici, Dyji, Jihlavě, Hronu, Dunajci a Regenu (SRN)… Objednáte-li si větší množství lodí na více dní, můžeme Vám je dopravit na kteroukoliv řeku v ČR.

Chystáme se na Ohři a je nás menší počet…

Ve spolupráci s partnerskou půjčovnou na Ohři zajistíme zapůjčení lodí a vodáckého vybavení za výhodných cenových podmínek.

Co když nedoplujeme do cíle?

Žádný problém, jsme flexibilní. Pokud z jakéhokoliv důvodu nedoplujete do cíle Vaší plavby, zavoláte nám a sdělíte, v kolik hodin a kam pro Vás máme přijet. Přijedeme pro Vás kamkoliv, jedinou naší podmínkou je rozumný přístup k vodě.

Předčasné ukončení zápůjčky.

Pokud skončíte z jakéhokoliv důvodu dříve (špatné počasí, nemoc, vzpoura háčků, atd.), vrátíme Vám 50% z půjčovného za nevyčerpané dny. (Výjimkou jsou povodně, kdy vracíme celou částku.)

Jsou barely vodotěsné?

Ano, barely na bagáž, které půjčujeme, jsou vodotěsné. Někteří vodáci si však víko barelu nedostatečně dotáhnou a do barelu se pak může dostat voda. Proto bude nejjistější, když si do barelu vložíte i velký igelitový pytel, do něj si dáte věci a následně jej zavážete. Pak máte 100% jistotu, že budete mít věci v suchu 🙂

Kdy nám přivezete lodě?

Lodě vozíme vždy po domluvě se zákazníkem na předem dohodnutý čas. Obvykle tomu bývá mezi 9 – 10 hodinou ranní, až se vodáci vyspí. Můžeme je však dovézt kdykoliv, třeba v poledne či odpoledních hodinách, když se to bude vodákům hodit. Nocují-li vodáci v kempu, můžeme se dohodnout na i přivezení lodí večer před vyplutím. Tento den pochopitelně neúčtujeme 🙂

Kdy začíná a kdy končí vodácká sezóna?

První vodáci se na řekách objevují obvykle už v dubnu a sezónu zakončují v říjnu, vše závisí na počasí. Nicméně jsou i vodáci, kteří vyráží na vodu i v zimě, pokud není řeka zamrzlá. V naší půjčovně si lodě můžete zapůjčit ve kterékoliv roční době.

Půjčujete i laminátové lodě?

V naší půjčovně jsme si ponechali i několik laminátových kánoí Vydra. Téměř všichni zákaznici si dnes půjčují plastové kánoe, nicméně se najdou i vodáci, kteří chtějí laminátku 🙂