Půjčovna lodí Lužnice Sázava Otava Půjčovna lodí - logo

Půjčovna lodí Otava – řeka Otava, vodácká mapa Otavy

Vodáci, chystáte se vyrazit na Otavu a ještě nevíte, kde zahájit plavbu a kam doplout? Půjčovna lodí Otava nabízí vodákům několik osvědčených vodáckých tras na 3 a více dní pro splouvání řeky Otavy. Pokud byste si nevybrali z uvedených vodáckých tras, neváhejte nás kontaktovat, půjčovna lodí Otava Vám ochotně poradí s naplánováním vodácké trasy. Rádi Vám sdělíme i aktuální informace o řece Otavě, doporučíme vhodný typ kánoí (Vydra, Samba, Tukan) z naší půjčovny lodí pro splouvání Otavy a zodpovíme Vaše veškeré dotazy. Na stránkách půjčovny lodí Otava dále naleznete informace o stavu vody a průtoku na Otavě, jezech i vodáckých kempech a tábořištích na Otavě. Přehledná vodácká mapa Otavy zachycuje vodácké kempy, města a místa na řece Otavě.

Vodácká mapa Otavy

Mapa Otavy

Vodácké trasy na řece Otavě

Vodácké trasy na Otavu jsou pro větší přehlednost napsány do dvou tabulek. Plavba na řece Otavě obvykle začíná v Sušici (2. tabulka) případně nad Sušicí – Annín, Radešov či Rejštejn (1. tabulka). Úsek nad Sušicí je nejhezčím úsekem řeky Otavy. Abyste jej mohli splouvat, musí být dostatek vody. Stav vody na tomto úseku Otavy však dost kolísá a je závislý na deštích na Šumavě. Nejvíce vody zde bývá na jaře, když taje sníh. V první tabulce je v každém řádku vyznačen možný start buď z Rejštejna či Radešova či Annína. Z uvedených startovních míst na horní Otavě, která jsou kousek od sebe, se do Sušice dostanete během jednoho dne. Konkrétní místo počátku plavby na horní Otavě závisí na stavu vody a také na zdatnosti vodáků. Úsek nad Sušicí není vhodný pro začátečníky.

Celou řeku Otavu z Rejštejna (Radešova či Annína) do Vrcovic je možné splout cca. za 6 dní (1.tabulka), případně cca. za 5 dní pokud se vyráží ze Sušice (2.tabulka). Otava se obvykle končívá v Písku před prvním jezem, odkud to mají vodáci kousek na vlak či autobus. Pokud byste rozhodli jet ze Sušice na 3 dny, příp. na 4 dny z vršku Otavy, půjčovna lodí doporučuje ukončit plavbu ve Strakonicích, odkud je dobré vlakové i autobusové spojení. Navíc se vyhnete i dvěma strakonickým jezům, které se dost obtížně přenášejí.

Vodáckou trasu na Otavě je možné zahájit a ukončit kdekoliv. Jedinou podmínkou naší půjčovny lodí je rozumný přístup k vodě. Např. můžete začít v Horažďovicích a skončit v kempu v Putimi na soutoku Otavy s Blanicí. Tento úsek řeky Otavy odpovídá cca. 3 dnům plavby. Při plánování vodácké trasy vodákům pomůže naše přehledná vodácká mapa Otavy.


Počátek plavby na Otavě je buď v Rejštejně nebo Radešově nebo Anníně

Otava - Počátek plavby je buď v Rejštejně nebo Radešově nebo Anníně

Počátek plavby na Otavě je vždy v Sušici

Otava - Počátek plavby je vždy v Sušici

Legenda